0

Kieszeń na dysk szyfrująca dane

Każdy, kto posiada ważne dla siebie lub swojej firmy dane powinien zabezpieczyć je na wszelkie możliwe sposoby przed kradzieżą. Jedną z takich form ochrony jest obecnie zakup kieszeni zewnętrznej SHE500 od Zalmana.

Aby wrażliwe informacje nie dostały się w niepowołane ręce, w SHE500 zastosowano zaawansowany algorytm szyfrujący AES 256bit XTS. O ile złamanie zabezpieczenia powinno graniczyć z cudem, warto jednak by prawowity właściciel nie miał podobnych problemów z odczytaniem własnych plików. Dlatego do przejrzenia zaszyfrowanej przez SHE500 zawartości dysku wystarczy wprowadzić kod PIN na prostym w obsłudze panelu dotykowym.

Sam proces szyfrowania musi przebiegać szybko i sprawnie, stąd w SHE 500 zastosowano interfejs USB 3.0. By jednak móc współpracować z jak największą liczbą urządzeń, kieszeń ta łączy się również ze złączami USB 2.0 i 1.0.

SHE500 może także przekazywać użytkownikowi dodatkowe informacje, jak np aktualną wysokość temperatury niektórych dysków HDD. Jest to bowiem parametr kluczowy, jeśli chodzi o zapobieganiu uszkodzeniu sprzętu.

Cechy produktu:

– Rozmiar dysku: 2,50
– Złącza: USB 3.0, 2.0, 1.0
– Współpracuje z: Windows 2000 / XP / VISTA / 7 / 8 / 8.1, Mac OS, Linux
– Wymiary: 177×13,5×123,5 mm
– Waga: 92 g

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *